XC3S200-4VQG100C Ic Chip Programming 200K System Gates 100-TQFP Package
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : XILINX / AMD
Model Number : XC3S200-4VQG100C
Place of Origin : Multi-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Type : Programmable IC Chip
Manufacturer : XILINX / AMD
Manufacturer Product Number : XXC3S200-4VQG100C
Description : IC FPGA 63 I/O 100VQFP
Manufacturer Standard Lead Time : 1-7days
Detailed Description : Spartan®-3 Field Programmable Gate Array (FPGA) IC 63 221184 4320 100-TQFP
Contact Now
XC3S200-4VQG100C Programmable IC Chip
Product Description:
Product Features:
• High-performance Spartan-3 architecture
• Up to 200K system gates
• High-speed operation up to 200 MHz
• Up to 8192 macrocells
• Up to 8192 bits of distributed RAM
• Low power consumption
• JTAG boundary scan
• User-programmable I/O pins
• On-chip clock generator
• Multiple clock domains
• Compatible with multiple software tools
• Multiple power supply options
• Cost-effective solution
Product Status
Active
Digi-Key Programmable
Not Verified
Number of LABs/CLBs
480
Number of Logic Elements/Cells
4320
Total RAM Bits
221184
Number of I/O
63
Number of Gates
Voltage - Supply
1.14V ~ 1.26V
Mounting Type
Operating Temperature
0°C ~ 85°C (TJ)