Xilinx XC3S700A-4FTG256I Programmable IC Chip With 256 Pins
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : AMD
Model Number : XC3S700A-4FTG256I
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Number of LABs/CLBs : 1472
Number of Logic Elements/Cells : 13248
Total RAM Bits : 368640
Number of I/O : 161
Number of Gates : 700000
Voltage - Supply : 1.14V ~ 1.26V
PN : XC3S700A-4FTG256I
Contact Now
Xilinx XC3S700A-4FTG256I Programmable IC Chip High Performance with 256 Pins
XC3S700A-4FTG256I Product Description:
The Xilinx XC3S700A-4FTG256I is a programmable integrated circuit chip from Xilinx. It is a field programmable gate array (FPGA) which is designed to offer high performance for various applications. This chip includes a Xilinx Spartan-3A FPGA device with 256K logic cells and 4Mb of flash memory. It also features up to 1,280 user I/O pins, two power-efficient, low-power 3.3V/2.5V configurable I/O banks, up to eight independent banks of memory, and up to eight independent banks of user I/O.
Features:
• Xilinx Spartan-3A FPGA device with 256K logic cells
• 4Mb of flash memory
• Up to 1,280 user I/O pins
• Two power-efficient, low-power 3.3V/2.5V configurable I/O banks
• Up to eight independent banks of memory
• Up to eight independent banks
Why buy from us >>> Fast / Safely / Conveniently
How to buy >>>
• Contact us by email & sent your inquire with your Transport destination .
• Online chat, the commissioner would be responded ASAP.
Service >>>
• We are committed to providing fast, convenient and safe transportation service to global buyer.
Product Tags:
XC3S700A-4FTG256I Programmable IC Chip
XC3S700A-4FTG256I
Cheap Xilinx XC3S700A-4FTG256I Programmable IC Chip With 256 Pins for sale
Xilinx XC3S700A-4FTG256I Programmable IC Chip With 256 Pins Images